Witaj w naszej rodzinie Spendee! 🥰
Podczas twoich pierwszych tygodni ze Spendee zalecamy wypróbowanie największej ilości funkcji, tak abyś mógł odkryć prawdziwą moc naszej aplikacji. 🕺🏼 Im więcej funkcji odkryjesz na samym początku, tym więcej czasu uda ci się zaoszczędzić w przyszłości. 😉
1. Podłącz swoje konto bankowe lub e-portfele
Zobacz wszystkie swoje pieniądze w jednym miejscu! 👀 Każda transakcja, jakiej dokonujesz za pomocą karty, zostanie automatycznie importowana do Spendee i kategoryzowana, dlatego nie musisz się tym przejmować. Obsługujemy ponad 2500 instytucji finansowych na całym świecie — dlatego podłącz swój bank z naszą darmową wersją próbną! 🤗
💡 Wiedziałeś, że do Spendee zostaną importowane 2 miesiące twoich transakcji zaraz po podłączeniu twojego banku w naszej darmowej wersji próbnej? Jest to świetna opcja do szybkiej analizy twoich wydatków na sam początek! 💚 Możesz zrezygnować z subskrypcji w każdym momencie podczas darmowego okresu próbnego.
2. Zbuduj nawyk ze Spendee
Być może to banalne, ale warto regularnie korzystać z aplikacji Spendee, żeby naprawdę doświadczyć jej mocy! 💪 Jeśli nie podłączyłeś swojego konta bankowego i wolisz aktualizować Spendee w manualny sposób, zbuduj z tego nawyk! Zalecamy dodawanie transakcji od razu po ich dokonaniu ✅ Zajmuje to tylko parę sekund 🤗 Nie zapomnij, że nawykami warto się dzielić — dlatego jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, opowiedz swoim znajomym o Spendee i o odpowiedzialnym wydawaniu pieniędzy! 😋
3. Ustaw planowane (cykliczne) płatności
Postanowiłeś śledzić swoje wydatki manualnie? Czy jest jakaś płatność, której musisz dokonywać co miesiąc? 🗓 Czynsz, rachunek za internet lub ubezpieczenie?💰 Dodaj te płatności do Spendee na samym początku i ustaw dla nich opcję powtarzania. Żeby ustawić cykliczną płatność, najpierw dodaj swoją transakcję — wybierz kategorię oraz kwotę, po czym przewiń w dół, by ustawić częstotliwość powtarzania.
4. Ustaw powiadomienia
Mamy kilka rodzajów powiadomień, które pomogą ci w zarządzaniu wydatkami! 💪 Będziesz dostawać przypomnienia, by dodawać transakcje pod koniec dnia, lub powiadomienia, jeśli zaczniesz zbliżać się do limitu budżetu. 😊 Zarządzaj powiadomieniami w Ustawieniach.
5. Czytaj sekcję Aktywność
Wiedza to potęga! 📚 Gotowy na spersonalizowane obserwacje, wyzwania i finansowe rady? Regularnie sprawdzaj swoją sekcję aktywność, aby otrzymywać rady i triki, które pomogą ci w podejmowaniu codziennych decyzji, i podziel się nimi z przyjaciółmi! 😍
6. Zreorganizuj kategorie
Wiedziałeś, że możesz zmienić nazwy swoich kategorii i organizować je wedle twojego gustu? 👌🏼 Rekomendujemy korzystanie tylko z paru dobrze uporządkowanych kategorii — prostota to siła! Jeśli chcesz się bardziej zagłębić w organizację, etykiety są idealnym narzędziem stworzonym specjalnie do tego. ⬇️
7. Organizuj etykiety
KOCHAMY etykiety! 💚 Są niezależne od kategorii i mogą przedstawiać, cokolwiek tylko chcesz. Parę powszechnych przypadków użycia to: podkategorie, okazje (np. wakacje 🏝) lub etykietowanie oszczędności, potrzeb i zachcianek, tak żeby trzymać się zasady budżetowania 50/30/20. 💸 Możesz również monitorować proporcje wydatków kartą w porównaniu z tymi gotówkowymi lub śledzić nazwy supermarketów!
Tamta kolacja, którą zaliczyłeś do kategorii Jedzenie i Napoje. Jeśli korzystasz z podkategorii, mógłbyś użyć słowa “restauracja”. 🤷🏼♂️ W takich momentach przydają się etykiety. Bo przecież ten posiłek to również “Kolacja 🍽”, a dokładniej “Pizza 🍕”, którą jadłeś na “Randce 💘” we “Włoszech 🇮🇹”, a za wszystko zapłaciłeś ”Kartą 💳”.
Więcej o Etykietach przeczytasz tutaj: Czym Są Etykiety? 💚 Tłumaczymy, w Jaki Sposób Pomogą Ci w Organizacji
8. Korzystaj z aplikacji internetowej
Myślimy, że wcześniej czy później odkryjesz, że niektóre operacje lepiej wykonuje się za pomocą aplikacji internetowej (sieci web). 👩🏼💻 Ponadto, aplikacja internetowa oferuje parę funkcji, których nie ma w aplikacji mobilnej. Na przykład importowanie transakcji, edycja zbiorcza i więcej szczegółowego filtrowania. 🗃 Będziesz mógł dokonać bardziej dogłębnej analizy twoich nawyków finansowych.
9. Utwórz pierwsze budżety
Chcesz zaoszczędzić pieniądze? 🤔 Utwórz budżety! ✅ W wersji Podstawowej możesz utworzyć tylko jeden budżet, jednak z wersją Plus lub Premium możesz stworzyć nielimitowaną liczbę budżetów dla różnych kategorii. Będziemy cię informować o twoim progresie. Będziesz również wiedział, ile pieniędzy możesz wydać w ciągu dnia, by trzymać się ustalonego budżetu.
Nie wiesz od czego zacząć? Zostań profesjonalistą z tymi artykułami:
- Budżetowanie 101: Zacznij Jak Najlepiej Wykorzystywać Swoje Pieniądze
- Budżetowanie 102: Użyj Tego, By Zarządzać Wydatkami w Kategoriach
- Ile Oszczędzają Ludzie Na Świecie Dzięki Budżetom
10. Przeanalizuj poprzednie budżety
Zorganizowaliśmy budżety tak, żeby pomogły ci one ocenić, jak ci poszło w porównaniu do tych poprzednich! 💰 Opcja ta znajduje się na ekranie budżetu, dlatego nie musisz jej szukać po całej aplikacji 👀 Długoterminowe śledzenie wydatków prowadzi do lepszych statystyk!
11. Stwórz dzielony portfel
Nie musisz się już więcej kłócić o pieniądze. 😎 Dzielone portfele są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce śledzić swoje pieniądze z innymi użytkownikami. Będziesz miał znakomity zarys tego, kto i za co zapłacił, i ile łącznie wydaliście. Jest to odpowiednia opcja dla współlokatorów👭, par 💑 lub rodzin. 👪 Więcej o tym, jak działają dzielone portfele, przeczytasz tutaj.
12. Korzystaj z przelewów
Przelewy pozwalają na śledzenie zmian pomiędzy twoimi portfelami i/lub kontami w Spendee. 🙌🏼 Przelewów można używać, kiedy chcesz wypłacić pieniądze z banku i zapłacić za coś gotówką, kiedy musisz wysłać pieniądze z konta bieżącego na konto oszczędnościowe, lub żeby opatrzyć etykietą transakcje, które przesyłasz między dzielonymi portfelami. 🙋🏼 Przeczytaj więcej o tym, jak działają przelewy, tutaj.
13. Używaj różnych walut
Jeśli chcesz śledzić swoje finanse w różnych walutach 🌏, Spendee jest aplikacją odpowiednią dla ciebie! 😎 Możesz ustawić różne waluty dla każdego z twoich portfelów albo nawet transakcji, modyfikować kurs wymiany i obserwować kwoty transakcji w głównej walucie twojego konta! Przeczytaj więcej o walutach tutaj.
14. Wypróbuj tryb ciemny
Uwielbiamy ciemny motyw i jest ku temu mnóstwo powodów! 🖤 Jest on całkiem korzystny dla twojego wzroku, baterii telefonu, a na dodatek okazuje się, że pomaga skoncentrować uwagę. Dostępny jest zarówno na urządzeniach Android, jak i iOS — możesz zmienić swoje preferencje w Ustawieniach!
15. Analizuj przychody i wydatki
Po pierwszym tygodniu warto sprawdzić sekcję Podsumowanie po to, żeby przeanalizować, na którą kategorię złożyło się najwięcej wydatków, albo czy posiadasz jakieś wydatki, których sam nie byłeś świadomy. 👀 Dane z pierwszego tygodnia są tylko orientacyjne, ponieważ aplikacja nie ma jeszcze pełnego obrazu na twoje pieniądze, dlatego upewnij się, żeby wrócić do tej sekcji po pierwszym miesiącu, lub podłącz swój bank i jak najszybciej przeanalizuj swoje wydatki!
16. Porównaj poprzednie okresy
Ciekawi cię to, na jakim miejscu się plasujesz w porównaniu do zeszłego miesiąca? 🔥 Łatwo to zobaczyć zarówno z ekranu głównego (diagram przepływu pieniężnego z danymi z 6 miesięcy) oraz na grafie z podsumowaniem (gdzie poprzedni miesiąc jest zaznaczony szarym kolorem) ✅ Którą opcję wolisz?
17. Ukryj (archiwizuj) portfele, z których już nie korzystasz
Masz możliwość wybrania, które portfele wyświetlać, ukryć, a które zarchiwizować! 🤩 To bardzo praktyczne, kiedy używasz portfeli do okazjonalnego podróżowania, ukrywania swojego starego konta bankowego lub wyprowadzki za granicę! 📦
Jeśli chcesz ukryć swoje portfele w statystykach i liście portfeli, kieruj się następującymi instrukcjami 👣:
- Otwórz aplikację mobilną i przejdź do sekcji Więcej
- Kliknij sekcję Portfele Manualne
- Wybierz portfel i kliknij ikonę z zielonym okiem 👁, żeby go schować
18. Przenoś transakcje między portfelami
Robienie porządków w portfelach może okazać się prostym zadaniem! 👌🏼 Możesz przenosić istniejące już transakcje do innego miejsca, gdzie powinny się znajdować. Jest to również pomocne w sytuacji, kiedy przez przypadek wybrałeś nie ten portfel.. Ech, każdemu się to czasem zdarza.
- Otwórz aplikację mobilną i przejdź do sekcji Oś czasu
- Wybierz transakcję, którą chcesz przenieść z jednego portfela do drugiego
- Kliknij przycisk Portfel i wybierz portfel, w którym chcesz przechować tę transakcję
19. Importuj transakcje
Możesz importować transakcje za pośrednictwem naszej Aplikacji Internetowej. Zaloguj się do Aplikacji Internetowej (Web), przejdź do swojego Portfela i kliknij przycisk “Importuj” na samej górze strony ☝🏼! Obsługujemy pliki .xls, .xlsx oraz CSV 📂. W pliku źródłowym musisz zawrzeć przynajmniej format daty, datę, nazwę kategorii, oraz liczbę transakcji w pliku źródłowym. Maksymalny rozmiar pliku to 10MB. 📦 Więcej o importowaniu przeczytasz tutaj.
20. Zostań z nami na mediach społecznościowych
Zostań częścią rodziny Spendee! 👫 Nigdy nie przegapisz konkursów, zniżek i najnowszych informacji 🥰
Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z naszą obsługą klienta. 📩