Chcesz się dowiedzieć, o co chodzi z tymi całymi etykietami? 👀 A może chcesz się zainspirować? Tak czy inaczej, czytaj dalej! ✅
W tym artykule dowiesz się, czym są Etykiety i jak ich używać dla twojej korzyści na wiele sposobów.
Tworząc nową transakcję i określając jej wartość oraz kategorię, łatwo dostrzec opcję Etykiety! 🤗 Istnieją po to, żeby dodać uzupełniających informacji na temat transakcji, co pomoże ci w przyszłej analizie i zrozumieniu swoich finansów. 👏 Tworzenie Etykiet jest całkiem intuicyjne i szybkie. Więc pytanie — jak ich używać?
Najpowszechniejsze Metody Używania Etykiet ⬇️
Etykiety jako Podkategorie 📦
Możesz dodać etykietę do twojej kategorii, żeby nadać jej szczegółowości. Na przykład — możesz śledzić wydatki Jedzenie i Napoje oraz wybrać dla nich etykiety “pizzy”, “restauracji” lub “jedzenia na wynos”. Teraz jesteś w stanie śledzić wszystko, co cię interesuje w kategorii Jedzenie i Napoje — rodzaj jedzenia, konkretne restauracje lub nawet zachowania zakupowe (jedzenie w pracy albo na mieście).
Rada: Planuj Zawczasu Swoje Podkategorie.💪🏼 Twoje przyszłe analizy staną się prostsze! Pamiętaj — w odróżnieniu od podkategorii, etykiety nie są powiązane z żadną kategorią! Tamta kolacja, którą zaliczyłeś do kategorii Jedzenie i Napoje. Jeśli korzystasz z podkategorii, mógłbyś użyć słowa “restauracja”. 🤷🏼♂️ W takich momentach przydają się etykiety. Bo przecież ten posiłek to również “Kolacja 🍽”, a dokładniej “Pizza 🍕”, którą jadłeś na “Randce 💘” we “Włoszech 🇮🇹”, a za wszystko zapłaciłeś ”Kartą 💳”.
Etykiety jako Okazje 🏝
Etykiety mogą łączyć kategorie, które są związane z tym samym wydarzeniem! Użyj etykiet, żeby śledzić takie wydarzenia jak urodziny, wczasy lub przygotowania do wesela. Zawsze warto jest zobaczyć, ile wydałeś na wakacje — z kosztami podróży, zakwaterowaniem, jedzeniem i wszystkimi innymi wydatkami razem!
Etykiety jako Narzędzie Budżetowania 💰
Jeśli trzymasz się jakiejś zasady budżetowania, szybko zdasz sobie sprawę z tego, że etykiety ułatwią ci życie. Użyj ich, aby rozróżnić swoje wydatki obowiązkowe (potrzeby) i wydatki osobiste (pragnienia, zachcianki). To jeden prosty krok, który pomoże ci ocenić, czy twój przydział pieniężny idzie zgodnie z zasadą 50/30/20!
Inne, Ciekawe Metody Używania Etykiet ⬇️
To czy To
Koncept ten działa z każdą parą, którą śledzisz. Powiedzmy, że często podróżujesz taksówką — możesz śledzić etykietę nazwaną “Taxi🚕” razem z etykietą o nazwie “Uber🚗”. W ten sposób jest to bardziej zróżnicowane niż po prostu Transport. Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, możesz śledzić kategorię “Kawa na Mieście ☕️” vs. “Ziarna Kawy”, które przyrządzisz w domu. Jest mnóstwo przykładów tego samego podejścia “to czy to”!
Nazwy Sklepów
Jeśli robisz zakupy spożywcze 🥐 w różnych sklepach, możesz użyć Etykiet z ich nazwami, aby przeanalizować, gdzie wydajesz więcej i gdzie masz więcej transakcji. Może to być dobra zabawa, jeśli spróbujesz zrobić coś podobnego z restauracjami blisko twojej pracy. Możliwości się nie kończą!
Imiona Ludzi
Kupując prezenty lub wychodząc z kimś na spotkanie, etykiety są przydatne, żeby sprawdzić, na kogo najwięcej wydajesz! Lepiej nie pokazywać tego znajomym, bo mogą oni poczuć się zazdrośni! 😜 Po prostu używaj takich Etykiet jak “BFF👭” lub “Mama” albo “Dawid”, żeby nadać etykietę twoim wydatkom.
Środki Transportu
Kategotyzując transport (na przykład na wakacjach), możesz użyć Etykiet, takich jak “Pociąg 🚂”, “Autobus 🚌”, “Statek ⚓️”, “Samolot ✈️” czy cokolwiek innego. Takich podziałów możesz również używać do ubrań, żeby sprawdzić, czy najwięcej wydajesz na akcesoria, buty, torebki czy t-shirty. Włącz swoją kreatywność!
Wakacje czy Wyjazdy Zawodowe
Jeśli jedziesz na wakacje lub wyjeżdżasz w celach zawodowych, utwórz etykietę na tę okazję. Wydałeś więcej na “Bali 🏖” czy na “Hawajach 🌋”?
Rodzaj Posiłku
Używaj Etykiet “Śniadanie 🥐”, “Obiad 🍝” lub “Kolacja 🍕”, żeby oznaczyć swoje transakcje w kategorii Jedzenie i Napoje. W ten sposób zobaczysz, w jakich podkategoriach wydajesz za dużo, ułatwiając sobie w ten sposób oszczędzanie pieniędzy.
Rodzaj Rozrywki
Ile wydałeś w zeszłym miesiącu na “Kino 📽”, “Koncert 🎤” lub “Teatr 🎭”? Dobrze, że się bawisz — nie zapomnij robić tego odpowiedzialnie, śledząc wydatki!
Gotówka czy Karta
Jeśli nadal nie jesteś pewny, czy chcesz podłączyć swoje konto bankowe do Spendee, możesz użyć hashtagów, żeby rozróżnić, które płatności wykonałeś “Gotówką 💵”, a które Kartą 💳”.
Analiza Etykiet 📊
Wiesz już jak korzystać z Etykiet dla głębszej interpretacji twoich osobistych finansów. Tylko jak to dokładnie zrobić? Listę Etykiet razem z ich ilością oraz liczbą transakcji znajdziesz w sekcji Podsumowanie. Możesz zatem przyjrzeć się szerszej analizie za pomocą jednego kliknięcia!
Daj nam znać, który system działa dla ciebie najlepiej! I nie zapomnij — używanie różnych etykiet dla jednej transakcji to funkcja subskrypcji Plus i Premium!